Ендрю Уайет (Andrew Wyeth) і його Велика Американська Самотність.

Гармонійні і душевні полотна Ендрю Уайета нерідко переростали в філософські притчі. Оскільки він проводив довгі години на самоті на природі, його картини – це мистецтво бути самотнім.

Американський живописець Ендрю Уайет (Andrew Wyeth) народився 12 липня 1917 р. в Чедз-Форді, штат Пенсільванія, п’ятою і наймолодшою ​​дитиною в родині художника Невелла Уайет. Через слабке здоров’я отримувати освіту йому довелося вдома, а головним учителем для нього став батько, який дав йому і перші уроки художньої майстерності. Ендрю також багато самостійно займався історією живопису і літературою. Музою для Ендрю стала дочка сусідського фермера. Її звали Бетсі. Ендрю одружився на Бетсі і вона подарувала йому двох синів. Свою дружину художник зобразив на картині «Дочка Маггі».

Віддаючи перевагу темпераментній техніці він продовжив традиції магічного реалізму, присвятивши свою творчість пейзажним мотивам свого безпосереднього оточення, а також своїм сусідам, представленим у вигляді фігур «американської мрії». Повсякденні ландшафти сільської глибинки, старі будівлі, люди провінції виглядають як наочні етапи національної історії, представлені в живих, трохи сентиментальних образах.

Як писав Ендрю Уайет в своїх щоденниках: «Я свідомо не люблю подорожувати. Після подорожі ви ніколи не повертаєтеся такими ж – ви робитеся більш ерудованими … Я боюся втратити щось важливе для моєї роботи, можливо, наївність »

Фотографії:


РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ:

Comments are closed.