Кухня в східному стилі

Якщо ви давно хотіли привнести в інтер’єр своєї кухні що-небудь східне, то ми подамо вам кілька ідей, що б це могло бути. Чого тягнути час, давайте поглянемо на кухні в азіатському стилі.

Як ви, напевно, вже знаєте, східний стиль не є чимось єдиним і неподільним, навпаки, він складається з окремих національних стилів зі своїми культурними традиціями, це Китайська, Корейська, Японська, Тайська, В’єтнамська та інші східні стилі змішані воєдино. Японські шафки в стилі «тантсю» вже зміцнилися в сучасному дизайні західних шаф для кухні, принципи фен-шуй вже взяті на озброєння сучасними дизайнерами, а східні мотиви часто використовуються для того, щоб додати інтер’єру екзотичний вид. Хоча азіатський стиль і є фактично зборами різних культурних напрямків, найчастіше в них виділяють загальні риси, які як раз і дозволяють говорити про східний стиль як про щось цілісне. Серед цих рис присутній прямий зв’язок з природою, органічність, простота і своєрідне умиротворення, яке пронизує все і вся в кімнаті. Можна сказати, що східний стиль безпосередньо пов’язаний з філософією Дзен, приправленою екзотичної сумішшю з дивовижних елементів, природних матеріалів і виразних, але не занадто різких ліній. Подібний дизайн всім своїм виглядом виражає непохитне рівновагу і гармонію, за якими ховається його сила.

Всього можна виділити кілька ключових елементів для кухні в східному стилі.

Перше – це мінімалістичний дизайн, тому як кухню в азіатському стилі без простоти (і навіть помірної порожнечі) уявити собі важко. Необхідно намагатися робити все лінії чіткими і прямими. Фасади меблів при цьому повинні бути по можливості позбавлені узорів і витіюватості. До конфігурації меблів немає особливих вимог крім того, щоб вона була безперервною.

Друге – це баланс і гармонія, а балансу і гармонії можна досягти тільки за наявності протилежних елементів, які врівноважують один одного. Так сучасні світильники на довгих шнурах, що звисають зі стелі, можна врівноважити живими рослинами, темне можна врівноважити світлим, а глянець – матом.

Третє – це натуральні матеріали: дерево насичених кольорів, зістарений камінь, і як не дивно, бетон і скло, поєднання цих матеріалів з ​​обов’язковою присутністю природних мотивів вигідно підкреслить достоїнства кухні в азіатському стилі. Стиль при цьому не повинен бути грубим або холодним, інакше ні про яку гармонію й умиротворення не може бути й мови. В якості декоративного матеріалу для підлоги підійде бамбукова, екзотична дерев’яна або кам’яна плитка.

Часто в східних кухнях присутній «випадковий» контрастний елемент зразок чорного холодильника в оточенні світлих кухонних меблів або яскраво червоні стільці на фоні білої стіни. Можливо, ви зможете знайти незвичайний світильник або якийсь інший яскравий і привабливий елемент для вашої кухні в азіатському стілі. Варто ввести в оформлення кухні шматочок природи, крім природних матеріалів в оформленні, це може бути кімнатна рослина, особливо вигідно використовувати бамбукові пагони в скляних або акрилових трубочках або які-небудь водні рослини в прозорих колбах.

Не хвилюйтеся якщо ваша кухня виходить не досить східною, її завжди можна прикрасити живописом в східному стилі або східним орнаментом, тоді всякі сумніви відпадуть, але це крайні заходи, і в більшості випадків краще дотримуватися невимушеної атмосфери, яка лише натякає на азіатський стиль.


РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ:

Comments are closed.