Як створити дизайн кухні своїми руками: враховуємо всі нюанси (дизайн кухни фото)

Про красиву, затишну кухню мріє кожна господиня. При цьому замовлення проекту дизайнеру – задоволення дороге, а тому багато хто воліє продумувати інтер’єр самостійно. Зробити гарну кухню своїми руками цілком можливо, якщо врахувати всі нюанси, продумати її функціональність, вивчити асортимент будівельних та оздоблювальних матеріалів.

Як спроектувати дизайн кухні самостійно, з чого почати? Своїми руками намалюйте план розміщення меблів. Очевидно, що загальна риса є у всіх подібних приміщень – це наявність робочої зони, де розташовується вся техніка, плита і т.п., а також зони відпочинку і прийому їжі. Звичайно, площа кожної з таких зон буде відрізнятися в залежності від наявного простору. Наприклад, в просторій кухні самостійний дизайн може мати на увазі і острів на відстані від шаф і холодильника. А ось в маленькому приміщенні доведеться використовувати площу з максимальною функціональністю.

Сучасний дизайн кухні

Сучасний дизайн кухні

Як правило, набагато простіше зробити ремонт кухні своїми руками в разі маленького приміщення, але, в той же час, складніше придумати її проект. Отже, подумайте, як розташувати плиту, холодильник, мийку. Підхід до всіх подібних пристроїв повинен бути вільним і зручним. При цьому важливо, щоб між плитою і миттям була достатня відстань, щоб вода не бризкала на варильну поверхню, та й ви не обпікалися в процесі приготування їжі при необхідності помити посуд.

Оптимальним вважається такий порядок розташування робочих столів: робоча зона (може починатися з холодильника, якщо дозволяє площа помістити його поруч зі столами) – мийка – робоча зона – варильна поверхня – робоча зона (тут можуть перебувати прилади). Саме частина столу «мийка – робочий зона – варильна поверхня» (або навпаки) відрізняється функціональністю і ергономічністю , адже при приготуванні їжі продукти повинні знаходитися поблизу від плити, періодично потрібно помити руки, як і, наприклад, м’ясо, овочі і т.п.

Стильний дизайн кухні

Стильний дизайн кухні

Далі оціните наявне вільний простір уздовж робочої стіни. Вам в будь-якому випадку знадобиться місце для оброблення продуктів і їх підготовки до приготування страв. Крім того, практично всі мають в своєму арсеналі такі побутові прилади, які постійно стоять на кухонному столі – кавоварки, електрочайники, мікрохвильові печі і т.д. – Все те, що повинно бути під рукою (не станете ж ви щоранку діставати кавоварку або чайник).

Малювати проект дизайну кухні своїми руками потрібно з урахуванням масштабу – так вам буде зрозуміліше, як що розташувати. Якщо місця все ж залишається мало, то слід продумати можливість заховати частину приладів в шафи. Приміром, мікрохвильовку можна помістити в один з ящиків. Звичайно, можна вдатися до вибору вбудовуваної техніки, якщо у вас є фінансова можливість її придбати.

Для невеликих кухонь оптимальним варіантом є кутове розташування корпусних меблів. При цьому з’являється можливість в малофункціональний кут помістити побутові прилади – електрочайник, кавоварку і т.д. Але ні в якому разі не розміщуйте саме туди мийку – підійти до неї буде складно! В той же кут можна поставити сушарку для посуду (яка може йти в комплекті з мийкою).

Дизайн кухні в стилі Кантрі

Дизайн кухні в стилі Кантрі

Важливо пам’ятати, що кутові меблі не закриваються з боків стінами, а тому як мінімум один кут залишається відкритим. Щоб він був безпечним, важливо вибирати закруглені фасади або зробити тут відкриті полиці скошеного типу. Це ідеальне місце для дрібних аксесуарів, банок і декору, який допоможе вам зробити кухню красивою своїми руками.

Освітлення – важливий елемент дизайну кухні

Розміщення світильників і розеток також слід продумати заздалегідь – проводити після ремонту додаткові дроти досить складно, та й оздоблення стін буде порушена. Підрахуйте приблизну кількість приладів, тоді ви зрозумієте, скільки розеток вам знадобиться. Врахуйте і наявність світильників. Як правило, однієї лампи на стелі недостатньо.

Щоб вибрати систему освітлення для розроблюваного своїми руками проект дизайну кухні, вивчіть журнали і знімки, розміщені в інтернеті. Швидше за все, ви знайдете підходящий і цікавий для себе варіант.

Пам’ятайте такі нюанси:
- часто при митті посуду і овочів верхнього світла не вистачає – багато хто воліє розміщати над мийкою додаткове джерело світла, який кріпиться до верхнього шафі;
- оснастите кухню бра або додатковими світильниками, які допоможуть при виключенні стельової лампи створити розслаблюючу обстановку або посилити освітлення при необхідності.

Пам’ятайте, що освітлення може підкреслити окремі елементи дизайну кухні.

Красива кухня своїми руками: визначтеся з колірною гамою

Вибір кольору – мабуть, найскладніше завдання, оскільки асортимент меблевих фасадів, як і оздоблювальних матеріалів, величезний. Тому врахуйте лише кілька правил:
- колірна гамма повинна бути помірною , акценти можна розставити стильними аксесуарами;
- темні відтінки хороші для приміщень, вікна яких виходять на південну сторону , для інших краще вибирати світлу обробку й фасади;
- синій колір знижує апетит.

При виборі колірної гами матеріалів для виготовлення меблів та оздоблення всього приміщення кухні обов’язково враховуйте простоту догляду: якою б красивою кухня не була, вам своїми ж руками доведеться її мити.

Фотографії:


РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ:

Comments are closed.