Дизайн інтер’єру квартири, основні сучасні стилі інтер’єрів

У дизайні інтер’єру будь-якого приміщення існують так звані стилі інтер’єру (стильові напрями). Стиль – це сукупність рис, єдність виразних прийомів і засобів, художня чи ідейна спільність, притаманна як певного часу або напрямку в архітектурі, так і конкретній людині або його оселі. Той чи інший стиль інтер’єру – це гармонійна сукупність певних рис, єдність художнього напряму.

У якому стилі оформити Вам свій інтер’єр? Стиль – це мова вираження основної ідеї дизайн-проекту. Стилі інтер’єру бувають різними, але всі вони залежать від Вашого світогляду, характеру і звичок. Велике значення має доречність і гармонійність того або іншого елемента, вписується в навколишній простір. Стиль Вашого інтер’єру повинен підкреслити Вашу індивідуальність, тому до вибору стилю дизайну інтер’єру потрібно підійти з усією серйозністю.

Стилів у дизайні інтер’єрів існує більше ніж ви могли уявити – деякі джерела налічують від 27 до 50 видів. Пропонуємо вам ознайомитись з декількома основними сучасними стилями дизайну:

Авангард.

Цей стиль виник на початку ХХ століття. В основі його лежать бунт і заперечення традицій в мистецтві. Саме тому часто шанувальниками авангарду є молоді творчі люди, з нестандартним мисленням і установками. Основну роль при створенні цього стилю в дизайні інтер’єру грає колір і форма. Бажані їх контрастні поєднання. Нижче на фото інтер’єрів показані приклади такого контрасту в приміщеннях. «Улюблені» кольори авангарду – білий, чорний, червоний, жовтий, зелений. У той же час, дозволяється змішування декількох кольорів. У цьому стилі можуть поєднуватися, здавалося б, не поєднувані предмети та матеріали. Оздоблення стін і стелі віталень, спалень, кухонь в стилі авангард виконується лише сучасними фактурними матеріалами (декоративні штукатурки, металізовані шпалери, підвісні стелі). Комбінування цих матеріалів також має бути контрастним.
Стилі для дизайну інтер’єру (Авангард)

Англійський стиль.

Зараз цей стиль інтер’єру, перш за все, асоціюється з вікторіанським стилем, який був сформований в Англії в другій половині ХІХ століття (період правління королеви Вікторії). Англійський стиль – це, перш за все, стримана розкіш і продуманість декору. Цей стиль інтер’єру буде відмінним вибором для поціновувача традицій, класики і дорогого, але не помітного дизайну. Характерними кольорами для англійського стилю в інтер’єрі є червоний, кремовий, коричневий, жовтий, зелений. Бажані шпалери з квітковим орнаментом, в смужку або в клітку. Допоможуть створити цей стиль в квартирі або будинку такі елементи як камін, підлоговий годинник, масивна бібліотека, подушки на дивані, картини із зображенням полювання на стінах. Яскравий приклад вікторіанського стилю можна побачити у фільмах про Шерлока Холмса.
Стилі для дизайну інтер’єру (Англійський стиль)

Вінтажний стиль.

Стиль вінтаж в інтер’єрі сьогодні надзвичайно популярний. Головні козирі цього стилю – яскраві фарби, цікаві візерунки, старовинні меблі і аксесуари. Це ще один з найбільш творчих напрямків у дизайні інтер’єру. Цей стиль диктує необхідність знаходити і оновлювати старі речі, самостійно виготовляти елементи декору «під старовину».Важливою особливістю стилю вінтаж є не антикварні, а просто старі речі, яким не більше 60-80 років. Квартира, оформлена в цьому стилі повинна виглядати так, начебто в ній живуть дідусь і бабуся нинішніх господарів. Крім старих речей, знадобляться і старі фотографії з сімейного альбому у витончених старих рамочках, і старовинні картинки.
Стилі для дизайну інтер’єру (Вінтажний стиль)

Стиль кантрі (сільський стиль).

Кантрі – це один із найзатишніших і романтичних стилів у дизайні інтер’єрів. У загальних рисах цей стиль характеризує інтер’єр сільської хати. Він найбільше схильний до впливу національних традицій і особливостей. Так, для американського кантрі будуть характерні елементи ковбойського обмундирування, для українського – писана глиняна піч, вишиті рушники, для російського – елементи оздоблення терема, самовар. У інтер’єрі можуть зустрічатися різні кольори і їх поєднання, що також пов’язане з національним колоритом. Однак вітаються нейтральні тони оздоблення приміщення. Основне колірне навантаження несе декор, в якості якого стануть в нагоді і старовинні речі «з бабусиної скрині”. Матеріали використовуються природні: дерево, камінь, штукатурка. Гарні будуть шпалери з квітковим малюнком. Цей стиль відмінно підійде для заміського будинку. Мило буде виглядати кухня в стилі кантрі, навіть якщо вона знаходиться в міській квартирі.
Стилі для дизайну інтер’єру (Стиль кантрі (сільський стиль))

Котеджний стиль.

Цей стиль є відгалуженням стилю кантрі. Характеризує він скоріше не село, як його попередник, а передмістя. У зв’язку з тим, що популярними останнім часом стають котеджні селища за межею міста, зростає і затребуваність цього стилю. Котеджний стиль більш сучасний, ніж кантрі, більш функціональний. У той час як кантрі – це стиль поза часом, у котеджному стилі вітається більш функціональні меблі (зі вставками зі скла, металу), сучасні елементи декору. У той же час, цей стиль не відмовляється від квітів, хіба що колірна палітра стає яскравішою. Вишиті серветки і накидки замінюють декор з набивним малюнком. Цей стиль буде гармонійно виглядати на кухні, де часто влаштовують посиденьки, як власне і у всій квартирі.
Стилі для дизайну інтер’єру (Котеджний стиль)

Класичний стиль.

Цей стиль виник ще в XVII столітті у Франції. Класичний стиль є спадкоємцем античності. Йому властива сувора симетрія, ясність композиції. Не варто забувати, що класичний стиль – це, перш за все оздоблення палацу. Звідси пишний, але строгий, декор і дорогі матеріали в обробці: дзеркала, позолота, натуральна деревина, натуральний шовк, кришталеві підвіски, бронзові світильники. Кольори завжди насичені: зелений, фіолетовий, небесно-блакитний, червоний, жовтий. Невід’ємною частина класичного стилю в інтер’єрі є карнизи, портики, пілястри, колони, барельєфи. Орнамент переважно геометричний (античний). Класичний стиль в інтер’єрі завжди був показником хорошого смаку і високого статусу власника будинку.
Стилі для дизайну інтер’єру (Класичний стиль)

Лофт.

Стиль лофт зародився в 40-х роках ХХ століття в Нью-Йорку. Лофтом називали житло, організоване на місці горищних приміщень занедбаних мануфактур у фабричному районі Манхеттена. Частина індустріальних елементів (труби, вентиляція) завжди залишали незайманими, з метою створити незвичайний інтер’єр. З самого свого зародження лофт був місцем проживання творчих людей, богеми. Згодом, у звичайних будинках стали створювати імітацію «промислового» горища. Популярно це і зараз. Вдале приміщення для інтер’єру в стилі лофт повинно бути великим, світлим, з величезними вікнами, цегляною кладкою і дерев’яною підлогою. Обов’язковий принцип цього стилю – поєднання старих матеріалів (труби, дроти, неоштукатурена цегляна кладка) з сучасними елементами (скло, хром, ультрасучасна техніка). Перегородки використовуються лише для того, щоб відокремити санвузол і спальне місце. Стіни повинні бути максимально простими, без зайвого декору. Підійде вулична графіка на стінах, унікальні, старовинні предмети меблів.
Стилі для дизайну інтер’єру (Лофт)

Мінімалізм.

Назва цього стилю говорить за себе – мінімум всього, лаконічність. Мінімалізм в інтер’єрі передбачає відсутність декору і дрібних предметів, меблів також повинно бути мало. Вітаються прості геометричні форми (куля, куб, прямокутник), ідеальні поверхні, велика кількість світла. Характерно використання ахроматичних кольорів (білий, сірий, чорний), асиметрія. У квартирі, виконаної в стилі мінімалізм, має бути мінімум текстилю, особливо на вікнах. Досить лаконічної шторки або жалюзі. Проте, краще, щоб ніщо не перешкоджало проникненню світла і повітря через вікно. З цієї ж причини не бажані всілякі перегородки в приміщенні. Мінімалізм так само, як і класика, практично не піддається впливу часу. Тому цей стиль так довго залишається популярним.
Стилі для дизайну інтер’єру (Мінімалізм)

Модерн.

Цей стиль зародився на початку ХХ століття і був втіленням технічної революції, всього нового не тільки в мистецтві, але і в способі життя. Модерн – це сукупна характеристика стилів в інтер’єрі того часу. Так, стиль Арт-Нуво характеризує епоху Модерну у Франції, Арт-Деко – в США, Ліберті – в Італії, а в Німеччині він відомий як Сецессион. Природно, що всі ці стилі відрізняються, у зв’язку з територіальною приналежністю, однак їм властиві спільні риси Модерну. Для цього стилю характерні: – плавні лінії і абстрактні форми; велика кількість декору, химерність обробки стелі та стін; увага до деталей; весь інтер’єр будинку, а також екстер’єр виконуються в єдиному напрямку; в обробці інтер’єру і фасаду будівель переважає стилізований рослинний орнамент; широко використовуються такі матеріали як бетон, вітражі, фарфор, керамічна плитка.
Стилі для дизайну інтер’єру (Модерн)

Прованс.

Прованс – це французька південна провінція, розташована на узбережжі Середземного моря. Стиль прованс є різновидом стилю кантрі, але з французьким колоритом. Характерною рисою цього популярного сьогодні стилю є пастельна гама в декорі та оздоблення (колір морської хвилі, небесно-блакитний, лавандовий, а також колір теракоти). Присутня і велика кількість декору з рослинним орнаментом, наявність кованих елементів. Стиль прованс визнає тільки натуральні матеріали – деревину, кераміку, натуральна бавовна або льон. Меблі повинні бути простими і зручними. Підійде старе або пофарбоване дерево, кування з нальотом патини. Оскільки символом Провансу є лаванда, органічно в приміщенні буде виглядати горщик з цією рослиною. Як і будь-яке інше кантрі, стиль прованс створить в будинку чарівну затишну атмосферу. Добре підійде цей стиль для оформлення заміського житла або дачі.
Стилі для дизайну інтер’єру (Прованс)

Скандинавський стиль.

Скандинавському стилю в інтер’єрі притаманні натуральність, простота і легкість. Інтер’єри в цьому стилі несуть мінімум декору. Вони виконані у світлих тонах із простих і натуральних матеріалів. Для створення інтер’єру в скандинавському стилі підійде відкрите планування приміщення. Воно повинно бути просторим, чіткої геометричної форми. З меблів – тільки найнеобхідніше. Скандинавські інтер’єри з вигляду дуже прості. Однак за цим ховається функціональність. До того ж цей стиль вимагає ретельного продумування, тому створювати його зовсім нелегко. З кольорів для оздоблення стін підійдуть білий і інші натуральні кольори – відтінки сірого, непомітного зеленого, бежевого. Як колірний акцент можна застосувати синій, жовтий, коричневий. Що стосується освітлення, то перевага віддається природному світлу, однак інтер’єр не позбавлений торшерів і інших світильників, які повинні бути простими і витонченими. Простакуватість обробки в скандинавському інтер’єрі прикрашається яскравими тканинами оббивки, штор, килимків. Цей стиль інтер’єру виглядає свіжо і сучасно, але, в той же час, затишно. Саме тому він зараз так популярний.
Стилі для дизайну інтер’єру (Скандинавський стиль)

Середземноморський стиль.

Цей стиль інтер’єру, перш за все, характерний для будинків курортних портових міст Італії, Греції, Туреччини, Іспанії. Його характерна риса – це поєднання античних елементів з керамікою, куванням і деревом. Інтер’єри в середземноморському стилі досить прості і практичні. Колірна палітра – натуральна, наближена до квітів землі – коричневий, теракотовий, зелений. Природно, присутній синій – колір моря. Морська тематика в декорі також характерна для цього стилю. Можна зустріти і фруктові мотиви. Найбільш поширене оздоблення стін – груба штукатурка, підлоги – теракотова плитка або кахель. Характерними є меблі з тростини, відкриті полиці і буфети, які демонструють різні тарілки, вазочки, банки та інше начиння. Текстиль в середземноморському стилі носить скоріше утилітарне, ніж естетичне призначення. Вітаються натуральні тканини. Циновки з очерету, сизалю або водоростей – міцні і також дуже популярні в приміщеннях даного стилю. Вони вносять в інтер’єр особливий настрій: близькість до природи, спокій і задоволення.
Стилі для дизайну інтер’єру (Середземноморський стиль)

Стімпанк.

Цей стиль назвати популярним не можна. Швидше неформальним і унікальним. Його шанувальники – це люди, захоплені ретрофутуризмом (уявлення про майбутнє людиною минулого), науковою фантастикою в дусі Жюля Верна і Вікторіанською епохою. Чітких канонів у стилі стімпанк не існує. Однак обов’язковими його елементами є сучасні технічні пристрої стилізовані під прилади кінця ХIX століття. У ті часи вся техніка ще працювала на парі (англ. «steam») і люди закономірно представляли собі її розвиток в цьому руслі. Зустрічаються й оригінальні речі вікторіанської епохи. Колірна палітра інтер’єру в стилі стімпанк коливається від коричневих до червоних відтінків. Як декор підійдуть також старі фотографії епохи парових машин.
Стилі для дизайну інтер’єру (Стімпанк)

Хай-тек.

Це найсучасніший стиль інтер’єру. З’явився він наприкінці ХХ століття. Для цього стилю в інтер’єрі характерне використання новітніх технологій в обробці і декорі. Широко застосовується пластик, скло, хромований метал. Такі інтер’єри прості і функціональні. Часто зустрічається поділ одного великого приміщення на функціональні зони. З кольорів переважають білий, сріблястий, чорний. Зустрічаються і яскраві кольори. Освітлення, як правило, децентроване. Це створює ефект світлого просторого приміщення. Оскільки декору, як такого, в стилі хай-тек мало, його роль виконують фінкціональні пристосування – кріплення, ручки, навіть побутова техніка. Текстиль також майже відсутній. На вікна замість штор підійдуть жалюзі. Ось диван повинен бути м’яким, однотонним, але простої форми. У такому інтер’єрі буде доречна і креативні меблі з ультранових матеріалів.
Стилі для дизайну інтер’єру (Хай-тек)

Шеббі-шик.

Назву цього стилю буквально можна перекласти як «потертий шик», що й відображає його сутність. Шеббі-шик з’явився в 80-х роках ХХ століття. Винайшла його Рейчел Ешвел (Rachel Ashwell). Основною відмінною особливістю цього стилю є не просто старовинні речі, а постарені (навмисно або природним способом). Меблі повинні бути потертими, щоб було видно кілька шарів фарби або з патиною. Цей стиль, так само як і вінтаж – хороший привід для творчості. Хенд-мейд тільки вітається. Застосовуються техніки кракелюра (навмисне розтріскування верхнього шару фарби) і потертості «методом парафіну». Колірна гамма стилю Шеббі-шик ніжна, пастельна. Присутня велика кількість квіткового орнаменту, трояндочок і янголят на меблях та інших елементах декору. Фіранки, подушки та чохли можуть бути в різних квіткових орнаментах, або в клітку і смужку. Для стін підійдуть такі ж шпалери або фарбування в пастельних тонах. Інтер’єри в стилі Шеббі-шик виходять дуже романтичними і оригінальними. У них незмінно присутня індивідуальність господаря.
Стилі для дизайну інтер’єру (Шеббі-шик)

Японський стиль.

Цей стиль в інтер’єрі є одним з найпопулярніших етнічних різновидів мінімалізму. Його відмінні риси – простота і продуманість, використання природних матеріалів. Ніщо не повинно перевантажувати увагу. Стіни приміщень звичайно нічим не прикрашаються, але хорошим доповненням до вже створеного інтер’єру послужать яскраві паперові віяла і гравюри. Головними атрибутами японського стилю в інтер’єрі є дерев’яні розсувні стінки, бамбукові меблі, перегородки з тонкої рами і рисового паперу, ієрогліфи. Меблі в інтер’єрі, виконані в японському стилі, повинні бути невисокими. Бажано з дерева. Цей стиль настільки популярний, що немає необхідності довго шукати необхідні елементи декору. У продажі в великому асортименті є посуд для чайних церемоній, посуда для суші, скульптури і японські ліхтарики. Часто можна зустріти і постільні комплекти, ковдри, прикрашені ієрогліфами або квітами сакури.
Стилі для дизайну інтер’єру (Японський стиль)


РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ:

Comments are closed.