Секс в рекламі – Маркетинг на грані допустимого (фото)

У сучасному світі секс вибрався з замкової щілини шлюбного ложа і став доступний на кожному кроці. Безсумнівно, пози сексу є людською потребою, на рівні з потребою в їжі і воді. Рекламщики успішно використовують цю потребу в своїх цілях, намагаючись візуально асоціювати свої продукти з сексом, сподіваючись що ця сексуальність відкладеться в підсвідомості у споживача. Але подібні жарти зі споживачем погані. Показ оголених частин тіла, щоб привернути увагу, а потім спроба продати абсолютно не пов’язані з сексом продукти, як наприклад, піца або автомобіль, можуть мати неприємні наслідки. Людина відчуває себе обдуреною, адже судячи з рекламного ролика або плаката, продукт обіцяє неземну насолоду, але в реальності це не так.

Межі допустимого

Дуже легко переступити межу. Подумайте, чи достатньо оголеного тіла, щоб просто привернути увагу або його настільки багато, що можна вважати рекламу аморальною. Віруючі, релігійні люди не розуміють і не приймають рекламу такого характеру, з ними потрібно бути особливо обережними. Секс в рекламі потрібно використовувати з розумом. Такі відомі бренди, як Calvin Klein, Victoria’s Secret, Pepsi використовують сексуальні образи в рекламі для культивування сексу в інформаційному середовищі.

З маркетингової точки зору, сексуальність може мати три аспекти: біологічну, емоційну і духовну. Біологічна грунтується на людських репродуктивних функціях. Емоційний аспект виражається у виявленні турботи, любові, ласки і довіри, а духовна – як зв’язок між окремими індивідуумами. У рекламі можуть бути використані всі ці аспекти.

Причини гормональної бурі

Сексуальні теми безсумнівно викликають приємні емоції у людини. Тому вони можуть повністю заволодіти увагою споживача, тобто людина відмовиться від вивчення особливостей товару на користь думок про задоволення своїх фізіологічних потреб. Тому сексуальні мотиви дійсно ефективні, коли товар хоч трохи пов’язаний з даною темою, наприклад, парфуми, нижня білизна, одяг і взуття.

Причин гормональної бурі в рекламі дві. Перша: так звана «заміщаюча» теорія, заснована на некоректно застосовуваних висновках Фрейда. Ця теорія припускає звільнення подавленого лібідо зовсім не сексуальними діями людини, такими як придбання, купівля бажаного товару. Для цього в рекламі повинен бути елемент еротики, який збудить бажання (за аналогією з сексуальним по Фрейду) купити те, що рекламують. Якщо вірити Фрейду, люди з великим трудом противляться сексуальному бажанню, і якщо можна його безкарно задовольнити, то вони зроблять це. Акт купівлі товару абсолютно легальний, тому ефективність сексуальної реклами вкрай висока.

У чоловіків в категорію «сексуальних» товарів потрапили навіть авторучки. Вони готові пожертвувати якістю і функціями ручки, якщо вона буде нагадувати контури жіночого тіла.

Друга причина сексуальної інтервенції пов’язана з тим, що більшість рекламістів і креативників – чоловіки.Чоловіки по свій природі, часто думають про секс. Будь-який чоловік із задоволенням роздивляється, уявляє, малює оголену жіночу натуру. І якщо у нього виходить поєднати свої приємні думки і корисну роботу, то чому б не скористатися нагодою? 

Найбільше таких можливостей у людей творчих професій: фотографів, художників, письменників та інших. Рекламщики такі ж творчі люди, потрібно просто переконати замовника, що секс в рекламі – кращий інструмент продажу.

В результаті, ми живемо у світі, де все сходиться до сексу. Сексуальний образ жінки помітить в рекламі абсолютно безліч чоловіків, без сумніву. Тільки чи буде цей образ сприйматися, як покажчик на товар або як об’єкт задоволення бажань.

Незважаючи на викладені вище аргументи, у світі маса сміливих брендів, які ризикують, але все ж показують секс, як найбільше джерело радості в житті. Вирішіть самі для себе, що прийнятно для вас і вашого цільового ринку. Далі наведені приклади рекламних компаній, випущених за останні кілька років.

Поділіться своїми думками в блоці коментарів.


РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ:

Comments are closed.